Był rok 1998, retail tętnił życiem. Jednakże sytuacja na kanale zmieniała się z dnia na dzień na gorsze. Pewien gracz, o ksywce Gonzo, postanowił wyjść z inicjatywą, która odbija się echem w historii Diablo przez lata

Najlepiej zachowana publikacja apelu pochodzi z 2004 roku z Klanówki.

Pierwsza dostępna publikacja odnaleziona została w materiałach z 2000 roku na starej stronie klanu Black Dragons.


" Jestem Gonzo. Piszę ten apel do wszystkich, którzy grają w Diablo na battle.net i przebywają na kanale POL-1.

Każdy wie, że Diablo to wspaniała gra. Szczególnie w trybie multiplayer. Ale pewnie wiele osób zauważyło, że od jakiegoś czasu na POL-1 nie dzieje się dobrze. Kanał stracił swój nastrój, panoszy się chamstwo. To smutne.

Siedziałem raz (27.06.98) na POL-1 i rozmawiałem z kumplami na temat upadku kanału. Postanowiliśmy to zmienić! Każdy, kto jest na POL-1 od dłuższego czasu (kilka miesięcy) to wie, że kiedyś było o wiele lepiej. Ja siedzę na kanale od czterech miesięcy i pamiętam, że wtedy było naprawdę fajnie. Koledzy, którzy są na kanale dłużej mówią, że wcześniej było jeszcze lepiej. I jestem pewien, że mają rację.

Dlaczego POL-1 nie miałby wrócić do dawnej świetności ? To jest możliwe, tylko wszyscy muszą tego chcieć :). Trzeba przeprowadzić zmiany:

należy "zaopiekować się" nowymi na kanale; pamiętam, że jak ja byłem nowy, to dużo osób mi pomogło i serdecznie im za to dziękuję. Teraz, jak przyjdzie jakiś nowy, usłyszy głównie przekleństwa i obelgi i zacznie sam przeklinać. Jeśli np. ktoś zacznie z nim przyjaźnie rozmawiać, pomoże, zaprzyjaźni się, to stosunek tego nowego do naszego kanału będzie inny. Będzie on przychodził z przyjemnością, bo będzie wiedział, że znajdzie tu przyjaciół...

należy pozbyć się chamstwa na kanale; wiem, że to bardzo trudne, bo jest wiele "graczy", którzy przyjdą na kanał tylko po to, aby bluzgać (zawsze tworzą nową postać z 1 levelem). Ale jest na to rada. Po prostu ignorować ich. Nieważne, że mówią, że jesteście głupi, że wasi koledzy to %#@% (nie chcę przeklinać, bo to oficjalna prośba). Po prostu nie odpowiadajcie im. Niech mówią, że jesteście tchórze, bo nie odpowiadacie. Przecież i tak wasi kumple wiedzą, że to nieprawda, a to na ich uznaniu wam zależy, a nie tych, co wam bluzgają, prawda ? Więc nie zwracajcie na nich uwagi ( przecież po coś powstała komenda /ignore, nie ?). Wiem z doświadczenia, że jak się komuś nie odpowiada, to on rezygnuje. Muszę przyznać, że sam czasem odpowiadałem tym bluzgającym, a ich to tylko zachęcało do dalszego przeklinania, czyli nie dawało to żadnego sensu....

starajcie się nie przeklinać; piszę starajcie, bo nie mówię, żeby leciały same "święte" słówka. Tylko jest różnica, gdy ktoś powie: "o kur..., stary, ale się cieszę" a "hej, ty, kur.. mać, chcesz wpier..., kut.... jeb... ?". Więc nie sypcie takich wiązanek, jak ta druga...

Jeśli będziemy się do tego stosować, to POL-1 wróci do swojej świetności. Ale tu potrzebna jest pomoc wszystkich. Więc proszę Was, prześlijcie ten apel do wszystkich waszych znajomych z netu, którzy grają w Diablo na bn. Niech oni przekażą go swoim znajomym i tak dalej. Jeśli każdy dostanie ten apel, to jestem pewien, że POL-1 się zmieni z powrotem na lepsze. Wróci "stara gwardia" (mam nadzieję, wrócicie, prawda ?). Będzie lepiej. Na pewno. Tylko przesyłajcie to każdemu i stosujcie się do tego. Wiem, że to będzie trudne, nawet ja ciężko widzę te wszystkie "nakazy" :), ale chcemy dawnego nastroju POL-1, prawda ?

Ten apel może wydawać się Wam strasznie idealistyczny i niemożliwy do wykonania. Ja nie jestem idealistą, widzę, co się dzieje. Po prostu chcę, jak pewnie każdy z Was, aby było tak jak dawniej. Tylko nie mówcie, że to nierealne. Jak będziecie tak mówić, to pewnie, że nic się nie uda. Musimy przestać narzekać i zacząć działać, prawda ? Będzie lepiej, musicie w to wierzyć i działać , a wtedy NA PEWNO będzie dobrze :).

Gonzo

PS. Bardzo jestem ciekaw opinii na temat mojego apelu. Będę bardzo się cieszył, gdy będę otrzymywał wiadomości, że też chcecie poprawy kanału POL-1. "