Klan Epicentrum (EPI) założył w 2000 roku ~Blessed_EPI~. Klan po dłuższym okresie działania wyłącznie w nocy, w końcu wystartował z pompą w 2001 roku gdy uwczesny master przyjął do klanu Redianę oraz Elminstra. Wakacje 2001 były okresem gdy większość klanów przeniosła się na prywatny serwer, a EPI miało cały kanał dla siebie. Wszyscy wchodzący na kanał informowani byli o istnieniu klanu i bardzo szybko klan rozrósł się do 66 osób - przez większosć dnia i nocy ktoś z EPI przesiadywał na kanale. Klan EPI był w tamtym czasie nazywany przez inne organizacje Epidemią.

Wakacji nadszedł kres, Blessed powrócił do Polski (z USA), gdzie nie miał dostępu do internetu. W klanie zapanował chaos, a Blessed wracał w okresie wakacyjnym z roku na rok by próbować odbudować swoje zasady na których założył klan.

Do ciekawostek z tego okresu należy z pewnością tajna "podziemna" organizacja założona przez Blesseda - Obrońcy Epicentrum. Wybrani gracze z kanału zmieniali ksywkę na trzyliterową np. Naz, następnie dodawano symbol obrońcy i tag klanu np. Naz(o)EPI. Organizacja, która szkoliła nowych rekrutów w pvp, padła po tym jak Pol-1 zaczęło nazywać (o) "cyckami", ze względu na wygląd symbolu.

W 2002 roku klan rozpadł się na Epicentrum i Elvandar gdyż działania Blesseda niewielu osobom przypadły do gustu.

Klan zawiesił działalność po paru latach bujnej historii...
Reaktywowany w 2006 roku przez Blesseda.Historia klanu Epicentrum oraz jego wzloty i upadki spowodowane przez imperatora.

Poezja by KuntaKinte.