Klanówka to serwis informacyjny założony w 2002 roku. Graficzny (autor strony 37) dał upust swojej fantazji tworząc jedną z najlepiej wyglądających w tamtych czasach stron dotyczących Diablo. Z czasem serwis rozrósł się również o inne gry. Strona ta była dla wielu odskocznia od "poprawnego politycznie" DiabloDay niejednokrotnie publikując dość kontrowersyjne treści jak chociażby działy "klauny" czy też "skszaty".


Poniżej materiały które dla Diablo1.pl dostarczył autor Klanówki - Graficzny.Poniżej ranking graczy i klanów który niegdyś dla Klanówki spisał Bruno.KGB.

/archiwum/klanowka/ranking_d1.html


Dział klany zawierający sporą listę (nie tylko z Diablo) wraz z informacjami typu szefostwo oraz rok założenia:

/archiwum/klanowka/klany/klany.html


Ostatnie materiały dostarczone przez autora strony to warianty czyli style gry w Diablo. Działy poniżej:

/archiwum/klanowka/variants/bnm.html
/archiwum/klanowka/variants/elitist.html
/archiwum/klanowka/variants/jedi.html
/archiwum/klanowka/variants/nm.html
/archiwum/klanowka/variants/sam.html
/archiwum/klanowka/variants/var.html
/archiwum/klanowka/variants/will.html


W 2004 roku trwała wojna o panowanie na polskim BN. Wojna o hegemonię między dwoma najsilniejszymi wtedy klanami. Między KGB oraz BD. Poniżej opis starcia Skunka (Black Dragons) z Donym (Killers from Gate of Blood), dostarczony dla Krugera przez "anonima" i opublikowany w Klanówce:

vs


Najpopularniejszy news w polskiej historii pierwszej części Diablo - pod newsem znajdowało się oryginalnie (o ile mnie pamięć nie myli) ponad 300 komentarzy, które kiedyś, jeśli czas pozwoli, pod ten materiał podepnę.