DIABLO - KOMPENDIUM WIEDZY O GRZE

Poniżej znajdziesz wybrane działy z serwisu, zawierające podstawy dotyczące gry jak i najczęściej wyszukiwane przez użytkowników informacje. Zostały one przedstawione graficznie by ułatwić nawigację po stronie. Pozostałe działy, wykraczające poza podstawy, znajdują się na samym dole tej strony wraz z opisem. Jeśli jesteś nowym graczem Diablo rozpocznij od zapoznania się z tymi działami:

Informacje - podstawowe informacje o Diablo, rozgrywce, jak i wymaganiach sprzętowych.
Wstęp - przewodnik po grze, który po kolei wprowadzi w działy związane z Diablo.
Single Player - krótki opis czym jest ten tryb rozgrywki.
Multi Player - opis sposobów łączenia, zezwalających na grę wielu graczom jednocześnie.

Po informacje odnośnie wojen, turniejów, klanów, i innych materiałów dotyczących sceny POL-1, zajrzyj koniecznie do kategorii Archiwum.

POSTACIE - STATYSTYKI, HISTORIA, CZARY, DUELE, PORADNIKI

  

  

  

ZADANIA I KAPLICE

  

  

PRZEDMIOTY UNIKATOWE

           

        

  

PRZEDMIOTY ZWYKŁE I MAGICZNE

  

POTWORY I PUŁAPKI

  

  

POZOSTAŁE DZIAŁY DIABLO

Intro oraz Outro gry - obejrzyj film początkowy jak i ten kończący grę Diablo.

Miejsca - oprócz czterech różnych lokalizacji w Diablo, istnieją jeszcze cztery mini poziomy. Wiążą się one z niektórymi zadaniami, które przyjdzie ci wykonać. Niestety są dostępne tylko i wyłącznie w trybie rozgrywki single player.

Warianty - to dobry sposób na urozmaicenie gry dla osób, które są znudzone zwykłymi rozgrywkami typu cooperativ czy duel. Warianty wymagają niekiedy dużo cierpliwości, opanowania, a przede wszystkim umiejętności. Jest to sposób na odejście od pewnej rutyny i poznania Diablo 1 z nieco innej strony.

Mody - zamieszczone tutaj zostały modyfikacje do Diablo 1 stworzone przez graczy chcących urozmaicić grę przez wprowadzenie do niej zmian.

Playstation - na początku 1998 roku Diablo 1 zostało również wydane na konsolę PlayStation przez firmę Electronic Arts. W tym dziale znajdziesz opis zmian, jak i recenzję tego wydania.

Kwestie - znajdziesz tutaj wszystkie teksty jakie są wypowiadane przez mieszkańców, potwory oraz każdą z trzech klas postaci, podczas rozwiązywania przez ciebie różnych zadań, oraz zwykłego grania. Dodatkowo każdą sentencję możesz sobie pobrać i przesłuchać.

Plotki - w trakcie rozmów z ludnością Tristram dowiesz się przeróżnych ciekawych informacji oraz plotek na temat pozostałych mieszkańców, ich losów i prowadzonej działalności.

Narrator - w podziemiach natrafisz na trzy księgi, które będą przeczytane głosem narratora. Opowiadają one różne historie.

Mity - Diablo 1 jest klasykiem, a to kultowe gry mają to do siebie, że wokół nich jest pełno tajemnic i legend. Z reguły powstają one przez graczy, wiele osób robi dużo aby te rzeczy uwiarygodnić. W tym dziale postanowiłem zebrać wszystkie największe mity jakie na przestrzeni lat utworzyły się i stały nieodłącznym elementem tej gry.

Mitologia - zapoznaj się z treścią mitologicznych tekstów pochodzących z oficjalnego poradnika do gry Diablo 1, utworzonej przez firmę Blizzard Entertainment.

Dziennik - spisane przez Decarda Caina, ostatniego z żyjących Horadrimów wspomnienia będące w formie dziennika podróży. Zobrazowane zostały w nim wydarzenia mające miejsce w miasteczku Tristram, podczas pierwszej fali zła, jaka spadła na tę krainę.

Kalendarium - chronologiczny zapis wydarzeń w świecie gry Diablo.

Credits - w tym miejscu zostały zamieszczone informacje odnośnie osób odpowiedzialnych za utworzenie niesamowitej gry jaką jest Diablo 1.

Faq - Frequently Asked Questions - czyli najczęściej zadawane pytania odnośnie gry, oraz odpowiedzi na nie.

DZIAŁY BATTLE.NET

Podstawy - podstawowe informacje na temat Battle.net, tworzenia konta i najczęściej występujących problemów.

Patch - konieczne do gry po Battle.net łatki, jak i ich starsze wersje.

Ustawienia - problemy z zaporą Firewall? Nikt nie może do Ciebie dołączyć? Przeczytaj ten dział.

Komendy - dzięki komendom komunikowanie się z graczami oraz ogólne funkcjonowanie na BN staje się dużo łatwiejsze, więc naprawdę warto się z nimi zapoznać.

Skróty - wyszczególnione zostały tutaj różnego rodzaju przydatne funkcje w postaci kombinacji klawiszy sprawiające, że niektóre czynności wykonywane w grze stają się łatwiejsze.

Kanały - zmiana kanału, wybór bramki, dostepne kanały, tworzenie własnego kanału.

Słownik - znajdziesz tutaj wyjaśnienia słów oraz skrótów myślowych wykorzystywanych przez graczy podczas komunikowania się na BN.

Ikony - logując się na Battle.net zostaniesz przeniesiony na czat gdzie zobaczysz różnego rodzaju ikony czyli elementy graficzne. Wszystkie zostały dokładnie opisane w tym dziale.

Levele - zostały tutaj przedstawione wszystkie poziomy postaci dostępne w grze wraz z trzema rodzajami możliwych do zdobycia dotów. Postacie posiadające niewłaściwy level do określonej liczby dotów zostały zaprezentowane jedynie w celach pokazowych.

MEDIA - PROGRAMY, GRAFIKA, FILMY, KSIĄŻKI, MUZYKA

Programy - aplikacje przydatne w Diablo i nie tylko.

Grafika - ilustracje tworzone przez graczy, oraz inne grafiki dotyczące Diablo.

Video - filmy stworzone przez naszych czytelników.

Muzyka - muzyka z gry, oraz ta stworzona przez odwiedzających ten serwis.

Kino - ciekawe filmy dotyczące Diablo z naszego i innych kanałów.

Książki -informacje o oficjalnych komiksach i książkach z świata gry Diablo.