Oprócz czterech różnych lokalizacji w Diablo, istnieją jeszcze cztery mini poziomy. Wiążą się one z niektórymi zadaniami, które przyjdzie ci wykonać. Niestety są dostępne tylko i wyłącznie w trybie rozgrywki single player. Oto one:
 Dark Passage
Czyli Mroczne Przejście, które doprowadzi cię do zatrutego ujścia wody, które jest jedynym źródłem dostarczającym wody pitnej do miasteczka Tristram. Zejście do niego znajdziesz gdzieś na poziomie drugim.

Wejście: znajduje się na poziomie drugim.

Występujące tutaj quest:
Poisoned Water Supply.

Występujące potwory:
Carver with spear, Devil Kin with sword, Flash Clan, Flash Clan Archer.
 King Leoric's Tomb
Komnata w której przebywa król szkieletów, Leoric. To właśnie tam włada duszami opętanych rycerzy i wzywa ich do ponownej walki ze śmiertelnikami. Aby dostać się do głównej sali musisz pociągnąć za dwie dźwignie umieszczone po dwóch stronach. Jak już pokonasz Leorica, pozrzucaj szkielety umieszczone na czterech krzyżach. Dzięki temu otworzą się dwa dotąd zamknięte pomieszczenia, w których będą różne itemy. Wejście do niej znajdziesz na poziomie trzecim.
 
 

Wejście: znajduje się na poziomie trzecim.

Występujące tutaj quest:
King Leoric.

Występujące potwory:
Burning Dead, Corpse Bow.
 The Chamber of Bone
Na poziomie szóstym znajdziesz Mythical Book. Po jej przeczytaniu znikną mury otaczające zejście do komnaty szkieletów. Są to demony śmiałków, którzy próbowali okraść do miejsce. Jest ich tam bardzo dużo, więc czeka się długa walka. Na tymże levelu znajdziesz także dwie dźwignie, które odblokują pomieszczenia ze skarbami.
 
 

Wejście: znajduje się na poziomie szóstym.

Występujące tutaj quest:
The Chamber of Bone.

Występujące potwory:
Horror Captains, Unseen, Horned Demons.
 The Unholy Altar / Archbishop Lazarus Lair
To siedziba Arcybiskupa Lazarusa. Zanim jednak będziesz mógł z nim zacząć walkę musisz pokonać wszystkich przeciwników na twej drodze w tymże pomieszczeniu oraz skorzystać z dwóch ksiąg Book of Vileness, które przeteleportują cię w rejony gdzie jeszcze nie dotarłeś. Na koniec wróć do miejsca gdzie się pojawiłeś po przejściu przez czerwony portal. Stamtąd automatycznie przeteleportujesz się przez ołtarz Lazarusa.
 

[kliknij, aby powiększyć]

     
     

Wejście: znajduje się na poziomie piętnastym.

Występujące tutaj quest:
Archbishop Lazarus.

Występujące potwory:
Advocate, Black Jade, Hellspawn, Red Vex.