Grając w Diablo będziesz używał dużo różnych mikstur i eliksirów. Skupmy najpierw się na potionach (miksturach). Znajdziesz je na każdym poziomie podziemi. Oprócz tego masz możliwość ich kupienia. Poniższa tabelka przedstawia ich wygląd graficzny, cenę, osobę u której można je kupić oraz efekt jaki przynosi ich użycie.
 


 

Potion

Nazwa Cena Sklep Działanie
Potion of Healing 50 Pepin Uzupełnia część życia
Potion of Full Healing 150 Pepin Uzupełnia całe życie
Potion of Mana 50 Adria Uzupełnia część many
Potion of Full Mana 150 Adria Uzupełnia całą manę
Potion of Rejuvenation 120 Pepin Uzupełnia część życia i many
Potion of Full
Rejuvenation
600 Pepin Uzupełnia całe życie i manę


Inny rodzaj napojów występujących w grze to eliksiry. Każdy z nich posiada zupełnie inne właściwości działania.
 

Elixir

Nazwa Cena Działanie
Elixir of Strength 5 000 Dodaje 1 punkt do siły
Elixir of Magic 5 000 Dodaje 1 punkt do magii
Elixir of Dexterity 5 000 Dodaje 1 punkt do zręczności
Elixir of Vitality 5 000 Dodaje 1 punkt do życia
Spectral Elixir n/d

Eliksir, który można zdobyć jedynie poprzez wykonanie questu o nazwie "Black Mushroom". Nie jest możliwy do kupienia, ani sprzedania.

Golden Elixir n/d

Eliksir, który można zdobyć jedynie poprzez wykonanie questu o nazwie "Lachdanan". Nie jest możliwy do kupienia, ani sprzedania.


W trybie multi player eliksiry stają się możliwe do zakupienia w chatce u Adrii dopiero w momencie gdy twoja osiągnie 26 level. W trybie rozgrywki single player stają się dostępne zarówno u Pepina jak i Adrii gdy juz raz postacią zejdziesz do piekła. Elixiru of Vitality nie można kupić nigdzie w mieście. Wszystkie eliksiry można znaleźć na wszystkich poziomach podziemi.


Używanie potionów oraz elixirów jest bardzo proste. Możesz je umieścić w inwentarzu lub pasku. Wystarczy kliknięcie prawym przyciskiem myszy na dany napój i zostanie on użyty. Jeżeli buteleczki masz umieszczone w pasku to możesz je wypić używając klawiszy od 1 do 8 na klawiaturze. Zobacz na screen:


[kliknij na obrazek w celu powiększenia]