Znajdziesz tutaj linki do różnych poradników stworzonych przez graczy odnośnie taktyk stosowanych w duelach, doborze sprzętu, zaleceniach treningowych oraz przeróżnych cennych informacjach i ciekawostkach. 


Wisdom Of Wizard: Świetny poradnik dla magów spisany przez GuessWho.

Adres:
http://www.wisdomofwizard.za.pl/


Cursed Steel: Bardzo dobry poradnik dla wojownika oraz także wiele ciekawych informacji dotyczących Diablo. Twórcą strony jest Azmodan.

Adres: http://www.cursedsteel.prv.pl/


 

Posępny Poradnik: Zawierający cztery obszerne tomy poradnik dla wojowników, zawierający wiele przydatnych wskazówek odnośnie dueli. Autorem jest Grimgroth. Kliknij tutaj aby pobrać.


Strzała: Poradnik będący w pełni poświęcony walce wojownika z klasycznym łukiem. Bardzo dobrze oraz ciekawie napisany, porusza wiele zagadnień odnośnie walki tych dwóch klas postaci. Całość spisana przez: Grimgrotha. Kliknij tutaj aby pobrać.


Ogień Piekielny: Dzieło jest poświęcone w większości zmaganiom wojownika z klasycznym magiem, ale również dopisane zostały także adnotacje odnośnie kilku innych wariantów. Poradnik ma na celu przybliżyć zasady oraz sposoby gry tych dwóch klas postaci przeciw sobie. Całość zawiera dwadzieścia stron i oparta jest na kilkunastu rozdziałach. Autorem  jest Grimgroth. W celu pobrania, kliknij tutaj.


 

Błyskawica: W detalach o walce bronią zadającą dodatkowe obrażenia od żywiołów. Autor: Grimgroth. Do otwarcia pliku wymagany jest program Acrobat Reader, który jest dostępny pod tym linkiem. W celu przejścia do poradnika kliknij tutaj.


 

Poradnik Rica: Poradnik stworzony na potrzeby magów z klanu KGB. Stanowi doskonały wstęp do poznania potężnej mocy jaka drzemie w tej klasie postaci. Aby dostać się do czołówki magów na BN, najistotniejszy według autora jest etap związany z pracowaniem nad własnym stylem gry i  eliminacją nawet najdrobniejszych błędów. Coś co odróżnia dobrego maga od świetnego. Przez wiele długich lat publikacja nie była dostępna dla pozostałych graczy. W celu pobrania, kliknij tutaj.


Power Of Steel: Najnowszy z poradników dla wojowników oraz łuków, przygotowany przez Modela. Jest to bardzo czytelny drogowskaz dla początkujących graczy chcących podszkolić swoje umiejętności.

Adres: http://thepowerofsteel.ovh.org/


Łuk PvP: Poradnik dla łuka, napisany przez Arroyo.Do otwarcia pliku wymagany jest program Acrobat Reader, który jest dostępny pod tutaj. Aby przejść do samego poradnika kliknij w ten link.


Strategia dla łuka, która spisana przez Brunatnego. Aby pobrać kliknij w ten link.


Biblioteka Kalaisa: Jedna z lepszych stron o temacie Diablo 1. Umieszczony jest na niej także poradnik dotyczący wszystkich trzech klas postaci. Autor: Kalais.

Adres strony: http://bk.angrenost.org/

Docelowy adres poradnika:
http://bk.angrenost.org/poradnik.html


The Sin War: Strona posiadająca niesamowity klimat. Znajdziesz tam wiele informacji poruszających tematy gry. Znajdują się tam również poradniki dotyczące dueli oraz rozwoju trzech różnych klas postaci. Autor:  Yakobus.

Adres strony: http://www.sinwar.ovp.pl/

Docelowy adres poradnika:
http://www.sinwar.ovp.pl/duele.html
http://www.sinwar.ovp.pl/postacie.html


Fraps & Virtual Dub: Poradnik napisany przez Rlyeha, na temat nagrywania programem Fraps oraz późniejszej konwersji w Virtual Dub. W celu pobrania kliknij tutaj.


Diablo Variants: Obszerny poradnik dotyczący różnych wariantów rozgrywania gry. Autor: Lemming Of Glory.

Adres strony:
http://geocities.com/lemmingofglory/variants.html


Henjo’s Diablo Page:Szerokie kompendium wiedzy oraz
plików do Diablo 1/Hellfire, stworzone przez Henjo.

Adres strony: http://henjo.glasch.nl/diablo/index.php