Grając w trybie multi player natkniecie się z pewnością któregoś dnia na zduplikowane lub zczitowane itemy. Aby mieć kontrole nad tymi przedmiotami, które posiadacie powstał specjalny skaner stworzony przez niemiecką gildię player killerów o nazwie Die Administration. Prace nad nim rozpoczęły się w czerwcu 2003. Jest to najlepszy skaner jaki dotychczas powstał. Oficjalna strona projektu mieści się pod następującym adresem: http://www.legit-diablo.de.vu/
Tutaj opisaliśmy jak posługiwać się skanerem. Pierwsze co musisz zrobić to go pobrać:Plik: Diablo Guard
Rozmiar: 201 kb
Pobierz

Kliknij na niego dwa razy. Pojawi się kreator wypakowania plików. Wskaż miejsce na dysku gdzie chcesz aby zamieścił pliki. Włącz Diablo 1 i stwórz grę. Następnie wciśnij kombinację klawiszy Alt+Tab co spowoduje zminimalizowanie gry do paska zadań. Włącz skaner. Pojawi się okno programu, które od razu wyświetli twoje statystyki:


[kliknij na obrazek, aby powiększyć]

Jeśli chcesz sprawdzić pozostałych graczy wybierz z menu opcję View (widok). Wyświetli się wówczas lista ksyw osób będących z tobą w grze. Klikając na ich nicki sprawdzisz czy są uczciwi. Zobacz:


[kliknij na obrazek, aby powiększyć]

Na koniec objaśnienia. Jeśli twoje lub innych itemy będą zczitowane czyli takie, które nie mają kompletnie nic wspólnego z dziełem twórców gry, skaner wyświetli czerwony napis: Cheater. Jeżeli itemy będą duplikatami oryginałów, wtedy pojawi się niebieski komunikat: Common Dupes. Jeśli na skanerze nie pojawi się żadna z wymienionych informacji oznacza to, że przedmioty są czyste.