Data publikacji:
10 lipiec 2008
Redaktor:
 Decimius
Rozmówczyni:
Gale)SL(
Screeny:
01 | 02 | 03
 Decimius
- Cześć Gale

Gale - Witaj Deci!

Decimius - Od pewnego czasu jesteś jedną z niewielu dziewczyn, które grają  jeszcze w pierwszą część Diablo. Co cię nadal trzyma na pol-1?

Gale - Na samym początku gdy weszłam na D1 to tylko po to żeby zająć sobie wolny czas i pograć. Z czasem poznałam masę osób, z którymi nawiązałam bardzo dobry kontakt, i tak jest do tej pory. Prawdę mówiąc nie spodziewałam się, że przez grę spotkać można tyle wspaniałych ludzi z którymi tak dobrze będę się dogadywała. Otóż gdyby nie pewne osoby to myślę że już dawno zniknęłabym ze sceny Pol-1.

Decimius - Kiedy trafiłaś na retail po raz pierwszy?

Gale - Pierwszy raz na Pol-1 trafiłam jakieś cztery lata temu. Grałam bardzo krótko, ponieważ nie posiadałam Internetu, więc bywałam bardzo rzadko. Obecnie na Pol-1 jestem już od ponad ośmiu miesięcy regularnie i myślę że tak szybko się mnie nie pozbędziecie ;)

Decimius - Kiedy ogólnie zaczęłaś grac w Diablo?

Gale - Grać w Diablo zaczęłam już od najmłodszych lat. Kiedy to było... hmmm niestety nie pamiętam. Na samym początku grałam bez udziału Internetu. Po jakimś czasie trafiłam na Pol-1 dzięki swojemu kuzynowi, który również przez jakiś czas grał. Śmiało mogę powiedzieć, że grą zaraził mnie mój kuzyn i to dzięki niemu znalazłam się na D1.

Decimius - Jaka jest Twoja ulubiona postać w Diablo?

Gale - Według mnie każda postać ma w sobie cos fascynującego. Jednakże moją ulubioną postacią jest oczywiście łuczniczka. Tą postacią zaczynałam swoją karierę w Diablo i tak będzie do końca. Próbowałam grać innymi postaciami, lecz żadna z nich nie przypadła mi tak do gustu jak Łuczniczka. A może to dlatego że ona również jest kobietą, a kobieta kobietę zawsze zrozumie ;D

Decimius - Skąd pomysł na ksywę?

Gale - Pomysł na nickname wziął się praktycznie od tak. Pisać tutaj więcej nie będę, po prostu Gale i już :)

Decimius - Czy oprócz postaci głównej, masz jeszcze jakieś?

Gale - Owszem posiadam inne postacie ale rzadko kiedy ich używam. Te postacie są tylko po to żeby troszkę odreagować od łuka i pograć nieco inaczej. Jestem wierna swojej laleczce wiec grywam tylko nią :)

Decimius - A jak wygląda sprawa dueli, pojedynkujesz się z innymi graczami?

Gale - Wcześniej grałam więcej niż w chwili obecnej. Niestety posiadam taka pracę która ogranicza mnie do minimum czasu wolnego. Gdy tylko mam chwilę wolnego to grywam, ale prędzej mogłabym to nazwać treningiem niż duelem.

Decimius - Który z graczy udzielił ci podstaw walki?

Gale - Hmm... uczyło mnie bardzo dużo osób, którym teraz zawdzięczam wiele. Ale pierwszą osoba, o ile dobrze pamiętam był Prizon. To z nim biłam lvl i on głównie małymi krokami wprowadzał mnie w świat Diablo. Obecnie cały czas się uczę, ponieważ potrafię naprawdę mało. Trening czyni mistrza, więc trenuję gdy tylko mogę.

Decimius - Masz jakiś ulubiony tryb rozgrywki, który lubisz najbardziej w D1?

Gale - Szczerzę mówiąc lubię każdy rodzaj rozgrywki, dlatego nie mam wybranego typu. Gram bo lubię. Nie ma dla mnie znaczenia jaki to rodzaj.

Decimius - Teraz więcej czasu spędzasz na kanale niż w grze, czy juz zapał do czynnego grania się wypalił?

Gale - Jak już wcześniej wspomniałam mam bardzo mało czasu na grę. Pracuję bardzo wiele godzin, a wracając do domu chcę odpocząć i się zrelaksować. Kolejnym powodem jest fakt, że większość ludzi siedzi na kanale i rozmawia niż gra. Może więcej ludzi grałoby, gdyby nie to, że niektórzy gracze podpijają bądź jadą na hackach. A jaki jest sens gry z ludźmi którzy oszukują? Dla mnie żaden....

Decimius - Czy BN jakoś wpłynął na twoje życie?

Gale - Nie ukrywam, iż w jakimś tam stopniu napewno wpłynął. Oczywiście wpłynął w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dzięki BN poznałam nowych ludzi co się wiąże z większym gronem moich znajomych. W moim życiu osobistym nic ta gra nie zmieniła szczególnego, może jedynie to o czym wspomniałam wyżej.

Decimius - Czy nie jest ci przykro z powodu, iż nie ma za dużo dziewczyn na BN? Wiesz, zawsze byś miała więcej koleżanek ;p

Gale - Czy jest mi przykro? Nie, nie jest mi przykro, rzadko która kobieta grywa w tego typu grę, więc nie ma co się dziwić że jest nas tak mało. Ale mam taką nadzieję, że może z czasem będzie nas trochę więcej.

Decimius - Jak jesteś traktowana przez męska część graczy? Czy myślisz, że traktują cię nieco inaczej ze względu na to, że jesteś kobietą?

Gale - Otóż od samego początku byłam traktowana bardzo dobrze, pomijając fakt ze posądzano mnie o fasta Morgona. Owszem czasem zdarzały się małe spięcia z niektórymi osobami, ale szybko się kończyły. Męska część graczy traktuje mnie bardzo dobrze, a nawet rewelacyjnie. Wszyscy są wobec mnie bardzo uprzejmi i pomocni. Pewnie dlatego tak jest, że jestem kobietą i to jedną z nielicznych. Panowie są bardzo uprzejmi, więc nie ukrywam że czuję się bardzo wyjątkowo.

Decimius - Jak wygląda ten (w dużej mierze) męski świat Diablo z twojej perspektywy?

Gale - Jak już wspomniałam wcześniej ten męski świat wygląda bardzo dobrze. Nie chcę się juz powtarzać. Jesteście bardzo uprzejmi i naprawdę można z wami pogadać. Heh nieraz zdarzyło mi się mieć zły dzień i za każdym razem gdy weszłam na kanał zawsze ktoś mnie pocieszył, a niejednokrotnie rozbawił. Generalnie myślę, że popadłam we wspaniałe męskie grono. Szkoda tylko że wszyscy mieszkają tak daleko :(

Decimius - Jakie jest twoje podejście do nowych graczy?

Gale - Do każdego nowego gracza podchodzę z ogromnym szacunkiem. Jeszcze nie tak dawno ja byłam nowa i nie wiedziałam praktycznie nic, potrzebowałam pomocy i ją uzyskałam. Dlatego w chwili obecnej jestem otwarta na prośby nowych i zawsze pomogę tyle na ile będę w stanie :)

Decimius - Co cię najbardziej denerwuje, a co najbardziej lubisz w świecie D1?

Gale - Co mnie denerwuje hmm......Przede wszystkim chamstwo niektórych i brak szczerości. Przez to pojawiają się różnego rodzaju kłótnie, które czasem kończą się nawet wojną. To tyle co by mnie denerwowało. Najbardziej lubię poczucie humoru większości osób. Wchodząc czasem na kanał jestem zła, posiedzę chwilę poczytam rozmowy innych i od razu humor poprawia mi się diametralnie :)) Ogólnie mówiąc to więcej jest zalet niż wad jeżeli chodzi o BN. Takie jest moje zdanie.

Decimius - Czy miałaś okazje zagrać w drugą część Diablo? Przypadła ci do gustu?

Gale - Tak miałam okazję zagrać w D2 i nie przypadła mi ona do gustu. D1 to D1, mam ogromny sentyment do tej gry i jestem jej bezgranicznie wierna :)

Decimius - Niedawno ogłoszono zapowiedź Diablo III. Czy będzie okazja spotkać cię na tamtym retailu?

Gale - Na chwilę obecną nie mogę tego powiedzieć ponieważ nie wiem. Podejrzewam, że zagram w trzecią część. Czy zostanę w niej na dłużej... nie sądzę. Już się zaaklimatyzowałam na D1 i zostanę tu gdzie jestem.

Decimius - Do jakiegoś czasu byłaś traktowana jako fast Morgona. Jak myślisz dlaczego?

Gale - Do tej pory nie wiem dlaczego byłam tak traktowana. Szczerzę mówiąc nie chcę się wypowiadać na ten temat. Teraz juz chyba wszyscy wiedzą, że GALE TO GALE, a nie Morgon.

Decimius - Wiesz może gdzie się podziewa pierwszy master TDA - Sentiment i czy wróci do świata Diablo jeszcze? Masz w ogóle z nim jakiś kontakt?

Gale - Tu wypowiem się bardzo treściwie i zwięźle. Nie wiem co się z nim dzieje, kontaktu nie mam z nim od dawna. A czy wróci? Podejrzewam, że tak ale czy jako Sentiment...?

Decimius - The Devil’s Army to twoj pierwszy klan. Pełniłaś tam później także funkcję mastera. Jak się czułaś w tej roli?

Gale - Czułam się bardzo wyróżniona i nie ukrywam ze bardzo zaskoczyła mnie ta nowina o pełnieniu roli mastera. Na początku myślałam ze nie dam sobie rady. Jakby nie patrzeć jestem kobietą i mając tylu mężczyzn pod sobą to jest ciężki kawałek chleba. Dawałam z siebie wszystko żeby ten klan jako tako się trzymał. Cóż wyszło jak wyszło. Teraz jestem w SL i jest mi tu bardzo dobrze.

Decimius- W jakich okolicznościach przejęłaś władzę w TDA?

Gale - Jak wiadomo Sentiment nas opuścił i całą rolę przejął Asbad. Po czasie znienacka przeczytałam newsa z wieścią przejęcia całej roli mastera. Szok był to dla mnie ogromny, ale podjęłam się tego wyzwania. Uważam, że jestem kobietą z 'jajami" :))))))))) jak to się mówi heheh i tak oto zaryzykowałam :) Wszystkiego trzeba w życiu spróbować, a ja wyzwań się nie boję :))

Decimius - Klan TDA był uważany za klan składający się w większości z fastów, jaka jest twoja opinia na ten temat?

Gale - Pozwól, że nie odpowiem na to pytanie, chyba każdy wie jak było...

Decimius - Dlaczego ostatecznie odeszłaś z TDA do SL?

Gale - Wiele spraw nałożyło się na siebie i dlatego odeszłam. Głównym powodem był brak czasu na prowadzenie tego klanu. Master musi trzymać wszystko pod kontrolą, ja zaś nie byłam w stanie tego ogarnąć. Męczyły mnie głownie ciągłe aluzje, które szły w stronę TDA. Jakby nie patrzeć to był mój klan i ja byłam jego masterem, więc nie mogłam pozwolić na ciągłe ubliżanie moim podwładnym. To też był jeden z powodów dla których odeszłam. Mogłabym ich wymieniać jeszcze wiele ale zachowam to dla siebie. Obecnie jestem w SL i jest mi tu bardzo dobrze. Atmosfera miła dbają o mnie jak należy, więc czego chcieć więcej...?

Decimius - Bywasz także na zlotach Diablo-maniaków. Jakie wrażenia z tych spotkań?

Gale - Na ostatnim zlocie byłam w Lublinie. Działo się tam bardzo dużo :) Jakby to opisać w kilku słowach: JEDEN WIELKI MELANŻ. Wystarczy obejrzeć fotki i już wszystko jest jasne. Nic dodać, nic ująć. Obejrzyjcie fotki albo pojawcie się na zlocie, a dowiecie się co tam się dzieje.

Decimius - Czy zaglądasz na jakieś strony o tematyce Diablo, czytujesz tego typu "prasę"?

Gale - Jedyny serwis na który zaglądam jest portal Diablo1.pl Owszem przeglądam strony innych klanów, ale najczęstszym gościem jestem właśnie u was.

Decimius - Dzięki za rozmowę.

Gale - Dziękuję bardzo za wywiad i do usłyszenia :) Pozdrawiam wszystkich :)