Data publikacji:
9 marzec 2008
Redaktor:
WT.Tebryn[DR]
Rozmówca:
Neptun(DR)
 Tebryn
- Na początek krótko o sobie.

Neptun - Krótko to krótko. Mam na imię Krzysztof mam 24 lata i pracuję w rodzinnej firmie. Na BN znany raczej jako Neptun(DR) :)

Tebryn
- Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z Diablo, ile miałeś wówczas lat?

Neptun - W Diablo zacząłem grać w 1997 roku, miałem wtedy... niech policzę... 14 lat :)

Tebryn - A co skłoniło Cię do gry na BN?

Neptun - W sumie mogę powiedzieć że przypadek. Zakupiłem modem a byłem kompletnie zielony w kwestii instalacji, więc Ojciec „zamówił” mi informatyka. Facet zainstalował wszystko jak trzeba, po czym zaczął przeglądać moje gry. Znalazł Diablo. Od tak sobie założył konto na BN o nazwie neptun1 i lekko pogrywał. Zobaczyłem o co w tym chodzi i już wiedziałem, że muszę w to grać :)

Tebryn - Powiedz coś o początkach gry na BN, skąd brałeś sprzęt, jak wyglądały duele, coś o klanach, znajomych.

Neptun - Nosiłem wtedy wszystko co znalazłem plus to co dostanę od innych. Dużo sprzętu dostałem od graczy zagranicznych, być może z okazji wysokiego stopnia rozwoju krajów zachodnio-europejskich (trainery.) Co do dueli ciężko było wtedy to tak nazwać. Niejednokrotnie wyglądało to tak że wchodziłem do gry gdzie w podziemiach przebywało już trzech graczy a jedynymi zasadami były: „brak zasad” i „każdy na każdego” :D Jeśli chodzi o klany to nie było to wtedy zjawisko na taką skalę jak teraz. Pojedyncze osoby z tagami za xwką dały nam do myślenia i jakoś latem 1997 założyliśmy klan z Shockerem (Tebryn), Aragornem i Tyfonem. Nazwa była równie śmieszna co nasze doświadczenie w prowadzeniu klanu (Brotherhood of Square Table - Bractwo Kwadratowego Stołu) co skończyło się rozpadem klanu po dosyć krótkim czasie. To chyba tyle o początkach.

Tebryn - W jakich klanach, gildiach grałeś w przeciągu swojej kariery na BN, coś więcej o nich, jakie miałeś wtedy nicki?

Neptun - Klanową karierę zacząłem w wyżej wymienionym BoST. Jakiś czas po jego rozpadzie założyłem z Shockerem klan Crusaders{Cs}. Z tym klanem weszliśmy w rok 98 kiedy to zaczął się prawdziwy wysyp wszelkiego rodzaju organizacji na BN. Ja i Shocker zaprzyjaźniliśmy się z szefem klanu Head Hunters Brotherhood(HHB) niejakim Vesperem. Przyjaźń zaowocowała „fuzją” naszego klanu z BM, @@ i HHB by powstało Black Hunters of Mephisto[BHM]. Shocker (wtedy już Robin) założył z Dr.Hichotem i Lordem_Zedem klan najemników Dark Raiders. Stwierdziłem, że dołączę do nich. Za pozwoleniem Vespera Robin nosił obydwa tagi(DR)[BHM], ja jednak stworzyłem nową postać HellFang(DR). Po wejściu Diablo 2 BHM jak i DR rozpadły się. Ja grałem w Diablo 2 w klanie War Masters. W roku 2005(?) Robin reaktywował Dark Raiders. Bez wahania dołączyłem do niego i tak już zostało do dziś.

Tebryn - Jakimi postaciami grałeś przez ten cały czas?

Neptun - neptun1(BoST) mag 34, neptun{Cs} mag 40, neptun[BHM] mag 50, HellFang(DR) łuk 50. Obecnie gram łucznikiem na 43 poziomie.

Tebryn
- Najmilej zapamiętany duel?

Neptun - Hehe każdy wygrany. A na serio... z SaroFem po raz pierwszy użyłem łuku z szybkim atakiem (Needler) na maga i bardzo mi się podobało - jemu mniej ;)

Tebryn - To teraz najmniej miło zapamiętany duel.

Neptun - Hmmm niewątpliwie z B.RAFCIKIEM(DM). BHM toczyło wówczas wojnę z Dream Masters. Umówiliśmy się na wojennego. Wyrównana runda, jednak padam. B.RAFCIK łapie ucho i bez resa ani „cześć” wychodzi z gry. Następnego dnia jestem w „Krematorium” DMów :D

Tebryn - Najbardziej lubiani i nie lubiani przez Ciebie gracze oraz klany.

Neptun - Długo by wymieniać. Poza kumplami z klanu fajnie się współdzieliło kanał z Barcikiem[PK] (wieczny bezklanowiec, fajny koleżka), Cemotem=KoS= (esencja prawdziwego gracza). Długo by wymieniać. Lubiane klany? Knights of Salvation, Black Dragons. Teraz nie lubiani. Poza wyjątkami podpadło mi Dream Masters i wtedy do nich byłem najmniej przychylny.

Tebryn - Jak wyglądała u Ciebie sprawa configów dla postaci?

Neptun - Było to coś zupełnie innego niż teraz. Teraz wszystko jest powyliczane co do jednego punkcika. Kiedyś polegało to tylko na tym żeby mieć resy na max i jak najwyższy poziom fire balla- magiem oraz GPOW, Lightforge i resy- łucznikiem. Nie było jakichś kanonów odnośnie sprzętu, poza paroma obowiązkowymi tytułami: GPOW, Lightforge, Naj’s, pierścienie Dragon’s itp. Kto wymyślił coś nowego to tak grał.

Tebryn - Z jaką klasą postaci grało Ci się najłatwiej, z jaką najtrudniej?

Neptun - Magiem niewątpliwie łatwo kosiłem wojów, za to ciężej było z łukami, łukiem z kolei magowie nie byli problemem a wojowie niemalże nie do ruszenia :)

Tebryn
- Czy Twoje zaangażowanie w życie na BN wpłynęło jakoś na Twoje życie w realu?

Neptun - Szczerze mówiąc nie. Potrafiłem znaleźć czas na wszystko... nie to co poniektórzy.

Tebryn - Hahaha nie patrz na mnie :D Ok przejdźmy dalej... jak wygląda Twoja obecna aktywność na BN?

Neptun - Jaka aktywność? :) Niestety praca, dziewczyna, dopieszczanie mojej Supry wpływa negatywnie na moją aktywność na BN. Pojawiam się raz na jakiś czas ale jeszcze o mnie usłyszycie :D

Tebryn - Poznałeś jakichś graczy z BN w realu?

Neptun - Przede wszystkim Tebryn[DR], Blade(DR), Janan(BD), Apofis(DIM), HellBringer(CoD), RiseStar(CoD) (podstawówka, mieszkamy na jednym osiedlu), HellKeeper[HC] (Aragorn(BoST), Tyfon(BoST) (przez Tebryna), Prizon(DR), Skat(DR) (zlot w Warszawie) no i całą armię graczy na zlocie w Mirowie... nie będę wymieniał żeby kogoś nie urazić jeśli go pominę :D

Tebryn - Tradycyjnie na koniec wywiadu pozdrowienia :)

Neptun - Pozdrawiam całą społeczność Diablo 1 :)