Zadanie to otrzymujemy już na pierwszym poziomie krypty czytając jedną z ksiąg spisanych przez maga odpowiedzialnego za przywołanie a następnie uwięzienie demona Na-Krul'a. Potwór jest głównym przeciwnikiem w Hellfire. Dodatek nie posiada jednak własnego outra po ukończeniu zadania, gdyż rozgrywka toczy się dalej aż po zabicie Diablo.

Demon uwięziony jest na czwartym poziomie krypty, w pomieszczeniu zabezpieczonym trzema magicznymi księgami oraz dźwignią.Zgodnie z tym co napisał mag w Reconstructed Note, kolejność otwierania ksiąg ma tu diametralne znaczenie. Pod żadnym pozorem nie należy od razu ruszać dźwigni gdyż uwolniony wtedy Na-Krul będzie zdecydowanie silniejszy.

By uwolniony demon był słabszy należy przeczytać księgi w poniższej kolejności.W momencie otwarcia ostatniej księgi na równi z pojawiającym się tekstem zaatakuje nas demon, z którego ust usłyszymy tekst:

"Ha, ha, ha...Free! Ha, ha, ha...Free to confront the one who banished me to the void, Diablo! And free to reward you, little mortal with your death!"

Alternatywny tekst jest również dostępny. Po zmodyfikowaniu pliku Command.txt o komendę "cowquest;" usłyszymy:

"Hi! I'm free, free to confront the little man who banished me, Diablo. Hi, Everybody, and I'm free to reward you, little mortal, with these Aerosmith tickets. You'll be getting backstage passes, you'll get to meet Steven Tyler and the whole band. This Friday at the Coliseum. Thanks for getting me out of there. By the way, I'm gonna have to kill you.

I'll be right back with the traffic and weather together.
"

Pokonanie Na-Krul'a skutkuje pozostawieniem przez demona kilku przedmiotów koło pozostałych po nim fragmentów. Bohater otrzymuje losowy magiczny miecz, laskę i łuk oraz książkę czaru Apokalipsa.