NPC to angielski skrót od słów Non-Player Characters. Są to postacie kierowane przez komputer. W mieście Tristram jest ich całkiem sporo. By ujrzeć opisy postaci nie pochodzących z Hellfire zajrzyj do działu NPC w sekcji Diablo - Podstawy.

Farmer Lester to jedyny NPC dodany bezpośrednio w dodatku Hellfire. Znajduje się on pomiędzy wejściem do katakumb a sklepem Adrii. Odpowiedzialny jest za zadanie Farmer's Orchard, polegające na zniszczeniu gniazda przy pomocy Rune Bomb i umożliwienie mu przeprowadzenie krów w miejsce w którym się zazwyczaj pasą. W ramach nagrody za wykonanie tego zadania ofiarowuje on Auric Amulet.

Complete Nut jest szaleńcem, którego brązowe wdzianko zaginęło na czwartym poziomie gniazda. Przebrany za krowę jegomość pojawi się w mieście zastępując farmera Lestera gdy dodamy do folderu Hellfire plik Command.txr zawierający komendę "cowquest;". Po wykonaniu zleconego przez niego zadania The Jersey's Jersey w nagrodę oddaje on wyglądającą jak wdzianko krowy Bovine Plate - unikatową zbroję o wysokich statystykach.

Celia jest małą dziewczynką, która pojawia się w mieście, po dodaniu pliku Command.txt wraz z komendą "theoquest;", gdy po raz pierwszy wrócimy z gniazda. Zrozpaczona zamartwia się losem pluszowego misia Theodore, przetrzymywanego przez demona na trzecim poziomie gniazda. Więcej szczegółów na temat tego zadania znajduje się w dziale Little Girl.