Wspomnienia, imperator, hegemonia. News nr 761

Był rok 1998, retail tętnił życiem. Jednakże sytuacja na kanale zmieniała się z dnia na dzień na gorsze. Pewien gracz postanowił wyjść z inicjatywą, która odbija się echem w historii Diablo przez lata. Już z 8 lat minęło od ostatniej publikacji tych materiałów, na łamach naszego serwisu (materiał ten zaginął wraz z poczatkową kasacją archiwum), najwyższy czas go przywrócić:

Najlepiej zachowana publikacja apelu pochodzi z 2004 roku z Klanówki.

Pierwsza dostępna publikacja odnaleziona została w materiałach z 2000 roku na starej stronie klanu Black Dragons.

Dwa następne materiały pochodzą ze strony oraz księgi gości starego klanu Epicentrum. Oba materiały spisane przez jednego autora, którym jest KuntaKinte:Historia klanu Epicentrum oraz jego wzloty i upadki spowodowane przez imperatora.

Poezja by KuntaKinte.

Na sam koniec, coś co wywołało już niejedną burzę i spowodowało nakaz usunięcia materiałów o Klanówce ostatnim razem gdy się tutaj pojawiło. Niemniej jednak jest to materiał na tyle istotny, że nie może go tutaj zabraknąć. Chcę tu również zauważyć, że miałem okazję grać duele z oboma z panów, nagrywane czy też nie, i poziom ich umiejętności był naprawdę wysoki. Całość zrzucił bym bardziej na ogromną presję jaką konieczność wygrania na nich wywarła.W 2004 roku trwała wojna o panowanie na polskim BN. Wojna o hegemonię między dwoma najsilniejszymi wtedy klanami. Między KGB oraz BD. Poniżej opis starcia Skunka (Black Dragons) z Donym (Killers from Gate of Blood), dostarczony dla Krugera przez "anonima" i opublikowany w Klanówce:

vs

Najpopularniejszy news w polskiej historii pierwszej części Diablo - pod newsem znajdowało się oryginalnie (o ile mnie pamięć nie myli) ponad 300 komentarzy, które kiedyś, jeśli czas pozwoli, pod ten materiał podepnę.

Dzisiaj dodane archiwalia są w postaci zdjęć ekranu, a nie html - tak jak znawcy doradzili...

Blessed 10.04.2016, 09:45 (22)
10 lat Epicentrum Diablo. News nr 760

Akurat dziś zabrałem się za pracę nad serwisem, zarejestrowałem nową domenę Diablo1.info, gdyż poprzednia jest nadal niedostępna.. i gdy już ukazały się pierwsze grafiki spojrzałem na stopkę, a tam data 31 marca 2006 roku...

10 lat temu, strach sięgać myślą tak daleko, tworzyłem pierwszy design, pisałem pierwsze słowa, gromadziłem pierwsze archiwalne materiały... Następnie pomógł Valhali implementując system newsów, Mułek ze swoją Oberżą... dołączył Decimius, który włożył w ten serwis mnóstwo pracy i doprowadził do tego, ze razem z nim, zbudowaliśmy najważniejszą stronę o pierwszej części Diablo ostatnich 10 lat...Nie liczę na to, że ktokolwiek tu trafi przez najbliższe miesiące, jeśli jednak tu zawitałeś : ) dziękuję i witam po latach.

[EDIT]: Do archiwum trafił plan tworzenia gry Diablo wykonany przez Condor, Inc. z 1994 roku, udostępniony przez Davida Brevik'a - jednego z założycieli tej firmy.

Blessed 30.03.2016, 16:18 (25)
W kwestii powrotów. News nr 759

DiabloDay po niespełna dwuletniej przerwie powraca do sieci. Jest to wydarzenie roku jeśli chodzi o Diablo światek, ilość historii tam zawarta jest zwyczajnie nie do opisania. Dzięki Rlyeh i brawa, za kawał pracy który włożyłeś w naprawę serwisu!

"Dzięki wysiłkom Rlyeha udało się odtworzyć część zawartości Kroniki Diabloday. Wiele rzeczy poszło do piachu i raczej nie ma szans na ich odtworzenie, ale to, co udało się uratować wróciło z powrotem we właściwe miejsce. Nie ma szans na nowe redagowanie DD. Ten serwis już nie ruszy z miejsca. Pozostanie w sieci ku pamięci wszystkim, którzy byli w jakikolwiek sposób związani z Kroniką Diabloday." - Skinbark, DiabloDayA tutaj link do strony Kroniki DiabloDay - http://diabloday.pl

-----

Jeśli chodzi o mój powrót na łamy serwisu, który teraz odwiedziliście, to sprawa nie wygląda zbyt obiecująco. Raz na jakiś czas będzie się tu jednak coś małego działo - głównie zmiany przystosowujące do nowego systemu jaki tu się powolutku zaczyna pojawiać. Może coś z tego jeszcze będzie, ale to zobaczymy. Ten projekt to raczej podsumowanie tego co jest i zrobienie tego lepiej, także nie spodziewajcie się nowych materiałów przez dłuższy okres czasu. Następny news natomiast pojawi sie pewnie nieco szybciej.

Nie wiem po co, bo było już to wałkowane, ale jeśli ktoś jest chętny do pomocy przy Diablo1.pl to zapraszam. Nieważne co umiesz a czego nie praca dla ciebie znajdzie sie...

Do następnego newsa.

Blessed 22.10.2014, 15:58 (1)
VIII lat Diablo1.pl. News nr 758

Już jutro oficjalnie mija osiem lat od utworzenia Diablo1.pl. Piszę oficjalnie gdyż niektóre grafiki zawierają datę 27 marca. Tyle już czasu minęło, że nikt aż tak dokładnie nie pamięta.

Gdy rozpoczynałem pracę nad tym serwisem, miałem zaledwie 22 lata, teraz jestem już zupełnie innym człowiekiem. Wtedy pełen zapału budowałem coś co stało się największą stroną o pierwszej części Diablo na świecie. W dniu dzisiejszym patrząc na to wszystko stwierdzam, że wypalił się już zapał, a kontynuacja tego dzieła nie daje mi już satysfakcji.

Odbył się turniej z okazji ósmej rocznicy serwisu. Turniej ten był ostatnim, który zorganizowałem w światku D1. Wiem że pisałem podobnie dwa turnieje temu, jednak teraz już na 100% to z mojej strony koniec. Turniej F2F, w którym pula nagród przekroczyła 1000 złotych, zakończył się zwycięstwem Beziemiennego i Zakrzewa. Wyniki jak i filmy można obejrzeć na forum serwisu.

Dla mnie etap Diablo 1 zakończył się ostatecznie z premierą otwartej bety Diablo HD. Projekt był najlepszą rzeczą jaka spotkała Diablo jednakże autor wybrał życie i brak multi spowodował, że upadły wszelkie nadzieje na odbudowę retaila. Jeśli nie graliście w Diablo HD zachęcam do pogrania, mimo że to "tylko" single player.

Aktualnie gram ostro w Diablo 3, które od pemiery RoS'a nabrało zupełnie innych kolorów. Dzień w dzień przetacza się tu po 15-30 osób z Pol-1, co powoduje że naprawdę miło się gra. Klany kwitną w D3 również. Oprócz EPI zrzeszającego na tą chwilę parenaście osób, są również ZROM, IB, DM, SI, nie mówiąc już o niedawno reaktywowanym HW, AZM czy innych klanach bardziej powiązanych z D2 niż z D1.

Dziękuję wszystkim czytelnikom, którzy odwiedzali ten serwis przez ostatnie lata. Nie widzę sensu w robieniu z Diablo1.pl strony o D3, których jest tak wiele. Dziękuję również Decimiusowi bez którego już dawno dawno temu to wszystko przestało by się toczyć. Postaram się by ten serwis istniał nadal w sieci przez najbliższych pare lat.

Do zobaczenia w Diablo 3. Pozdrawiam.

Blessed 30.03.2014, 10:01 (2)
Twitch w premierę RoS'a. News nr 757

Jak poinformował mnie kolega z klanu AZM, w dzień premiery RoS'a odbędzie się ciekawy stream z nagrodami. Zamieszczam tegoż newsa, z nadzieją że ci którzy, tak jak ja, ze względu na pracę nie będą mogli pograć od razu, skorzystają z tej opcji.

" Z okazji wyjścia Diablo III: Reaper of Souls 25.03.2014 chciałbym was zaprosić tego dnia, wraz z przyjaciółmi z klanu, na Ogólnopolską Premierę Dodatku, która odbędzie się o godzinie 18 na kanale Twitch pod adresem:

http://www.twitch.tv/kesiek1981

Podczas strumyka będziemy rzecz jasna rozmawiać i dyskutować na różne tematy, nie tylko te dotyczące diablo. Podczas gry przemierzymy tereny Zachodniej Marchii. Mam nadzieję także uwolnić Wieszczkę, a to wszystko będzie zapewne okraszone „herbatą” do późnych godzin nocnych.

Na ten dzień zapowiedziane będą same atrakcje:
- otworzenie na żywo Edycji Kolekcjonerskiej Diablo III: Reper of Souls
- otworzenie podstawowej Edycji Kolekcjonerskiej Diablo III i porównanie z edycją kolekcjonerską Reaper of Souls
- prezentacja albumu z grafikami
- prezentacja urywka muzyki
- skrót opisu nowości, co znajdziemy nowego w dodatku Reaper of Souls
- Rozdam 5 kluczy Diablo III: Reaper of Souls
"

Blessed 24.03.2014, 03:01 (1)
Finał turnieju F2F. News nr 756

Wedłu zapowiedzi już w tą niedzielę odbędzie się walka finałowa par turnieju Forced to Fight. W walce zmierzą się dwie drużyny. Stawka jest spora gdyż osoby z przegranego teamu zgarną dwie kopie dodatku do Diablo III Reaper of Souls (w gotówce), wygrani natomiast otrzymają 666 złotych lub.. no właśnie, ale to dopiero po finale.

W tą niedzielę prawdopodobnie w godzinach 18-19 na kanale Diablo Pol-1 walczyć będą:

Bezimienny & Zakrzak vs Gamar & Prizon

Wpadnijcie pokibicować, gdyż coś mi mówi, że takiej okazji może nie być już przez bardzo długi czas.

Blessed 20.03.2014, 11:14 (1)
Pierwsza strona klanu KGB. News nr 755

Ostatnio mało było miejsca, gdyż pewne newsy muszą trochę poleżeć, większosć czyta pierwszego newsa z góry, a niektóre rzeczy poprostu musiały do Was dotrzeć. W związku z powyższym dopiero dziś prezentuję Wam coś co trafiło w moje ręce już prawie miesiąc temu.

"Przeglądając internet trafiłem na portal i archiwa klanu Killers From Gate of Blood. Archiwalne www, które aktualnie jest wgrane ma swoje lata, ale nie jest pierwszą wersją strony - tamta bazowała na frameset i powstała mniej więcej na 1 stycznia 2000 roku. Założycielem klanu byl PsychO wraz z HighPriest'em. Rico wymieniany w "aktualnym" archiwum jako szef został zwerbowany do KGB dopiero w marcu 2000, w późniejszym czasie z KGB odszedł i wraz z HighPriestem skoncentrowali się na klanie Pentagram Brotherhood działającym wyłącznie w D2. Jeśli będzie taka potrzeba mam na dysku najstarszą wersję strony KGB datowaną na okolice 11 czerwca 2000, czyli około 3 lat wcześniej, niż aktualnie wgrane archiwa." - HighPriest (założyciel KGB)

Stronę sprzed prawie 14 lat jak i pozostałe materiały dotyczące klanu znajdziecie oczywiście w archiwum w roku 2000, lub spod tego linku.

Blessed 10.03.2014, 04:21 (0)
"Open Beta" Diablo HD : Belzebub . News nr 754

Ze względu na zaprzestanie prac nad Diablo HD, na prawdopodobnie "pare lat"... autor postanowił udostępnić Wam pełną wersję moda - taką jaką jeszcze niedawno potajemnie testowaliśmy. Także po miesiącach zmarnowanego życia testerów teraz wasza kolej.

Gra jest świetna, pełna questów w które człowiek całe życie marzył by pograć. Nie ma jednak multi, a fakt, że raczej już nigdy go nie będzie nie pomaga stłumić żalu, że coś co miałobyć spełnieniem marzeń i odbudową retaila zakończyło się poraz kolejny słomianym zapałem.

Diablo HD: Belzebub możecie pobrać ze szkieletu strony zrobionej przez Noktisa pod tym linkiem.

Ja natomiast wracam do Diablo III, gdzie znane tagi klanów odżywają ponownie w oczekiwaniu na nadchodzący za trzy tygodnie dodatek.

Blessed 02.03.2014, 10:50 (1)
Turniej start - etap 1. News nr 753

W pierwszym etapie ze względu na nieparzystą liczbę par każda drużyna zmierzy się z dwoma. Najlepsze cztery drużyny awansują dalej. Czas na rozegranie walk do 9 marca włącznie. Po sposób podliczania punktów i inne (bardzo) przydatne informacje zapraszam do działu regulamin. Poniżej wylosowane starcia pierwszego etapu.

(BZ) Bezimienny & Zakrzak vs : MD, TM
(BC) Brother & Chudy vs : GP, MD
(DS) Disaster & Sabotage vs : VF, GP
(GP) Gamar & Prizon vs : DS, BC
(MD) Microb & Devil vs : BC, BZ
(TM) Tenlon & Magcred vs : BZ, VF
(VF) Valhali & Farfocluss vs : TM, DS

Przypominam o nagrywaniu walk! Powodzenia!

Blessed 01.03.2014, 08:45 (1)
Lista drużyn w turnieju F2F. News nr 752

Ustalona zostala oficjalna lista drużynw turnieju F2F. Osobom, które sie zapisały a nie były w parach i nieuzupełniły danych dziękujemy, może następnym razem. Pechowcom, którzy mimo zapisania się nie zostali wylosowani, życzymy szczęścia następnym razem. Poniżej lista drużyn.

Bezimienny & Zakrzak

Brother & Chudy

Disaster & Sabotage

Gamar & Prizon

Microb & Devil

Tenlon & Magcred

Valhali & Farfocluss

Już wkrótce (na forum) pojawi się rozkład walk pierwszego etapu. Szczegółowe dane uczestników znajdziecie w odpowiednim temacie na forum. Powodzenia!

Blessed 01.03.2014, 06:22 (1)

<< 2 z 14 >>